Siuntėjas: Kristina Barniškytė
Gavėjas:Bronius Girdauskas, Kauno miesto savivaldybė Žaliakalnio seniūnija
Tema:sūpynės prie Dariaus ir Girėno paminklo
Data: 2014-06-02, Pirmadienis

Gerb. p. Girdauskai,

esu Kristina Barniškytė, Žaliakalnio gyventoja iš Aguonų gatvės. Esu jauna architektė ir galbūt įpareigota profesijos, o galbūt tėvų auklėjimo stengiuosi būti socialiai aktyvi Kauno gyventoja.

Rašau Jums dėl Jūsų sprendimo nukabinti sūpynes prie Dariaus ir Girėno paminklo. Tikiu, kad šį Jūsų sprendimą lėmė nežinojimas, todėl norėčiau patikinti, kad sūpynės toje vietoje Kaune yra labai reikalingos. Nemanykite, kad sūpynes pakabinusieji nevertina istorinės Lietuvos praeities ir jos didvyrių pagerbimo vietų. Priešingai - jei apeitumėte visas Kaune pakabintas sūpynes, pamatytumėt, kad visos jos pakabintos vietose, kuriose verta ilgesniam laikui prisėsti ir duokdie susimąstyti apie jų ypatingą reikšmę. Reikšmę Kaunui, Lietuvai, tiesiog žmogui. Juk pritarsite, kad gražų vakarą sūpuojantis žiūrint į Nemuno ir Neries santaką nejučiom pradedi galvoti, kokia ypatinga gamta aplinkui ir koks gražus tavo gimtasis miestas? Ar manote, kad žvelgiant į Dariaus ir Girėno paminklą penkiamečiui berniukui nekils noras kada nors iškeisti sūpynių skrydį į skrydį už Tėvynę?

Pasidžiaukite, kad daugiau žmonių ateis ir sustos prie garbingo paminklo. Pasidžiaukite, kad Lietuvoje auga jauna karta, kuri pati imasi iniciatyvos atgaivinti miestą, suburti žmones ir suteikti jiems džiaugsmo. Tam džiaugsmui reikia visai nedaug, šiuo atveju - tik sūpynių. Išgirskite Kauno gyventojus, kurie sako, kad atsisėdę ant sūpynių vėl jaučiasi kaip šešiolikos. Ir mažuosius, kurie tempia mamas už rankovės aplink visą Kauną, nes nori pasisupti ant visų mieste pakabintų sūpynių.

Tą dieną, kai buvo pakabintos pirmosios sūpynės Kaune, vienas jų išbandė ir mano mama. Labai norėjo išbandyti ir tas prie Dariaus ir Girėno paminklo. Bet dabar jau nebegalės? Nuoširdžiai prašau - apsigalvokite ir leiskite mano mamai pasisupti ant tų sūpynių!

Pagarbiai,
Kristina Barniškytė