Siuntėjas: Mindaugas Gaidelis
Gavėjas:Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:Stop ACTA
Data: 2012-02-01, Trečiadienis

Gerbiama prezidente Grybauskaite, noriu pareikšti savo nepasitenkinimą naujai pasirašyta tarptautine sutartimi ACTA.

Aš manau, kad prieš sprendžiant ar įvesti tokio masto įstatymą, reikėtų pasitarti su Lietuvos piliečiais, nes kiek aš pažįstu žmonių, kurie žino apie ACTA, nei vienas jų nenori, kad toks įstatymas būtų įvestas, o dauguma Lietuvos žmonių, net nežino kas tai yra. Norėčiau, kad atsižvelgtumėte į kelis iš daugelio argumentų, kodėl ACTA neturėtų būti galutinai įtvirtinta.
Pirmas - pats pavadinimas prieštarauja tam, kas yra parašyta šioje painioje ir neapsišvietusiems žmonėms sunkiai suprantamoje sutartyje. Žodis „counterfeiting“ reiškia klastotę. Dėl duomenų dalijimosi internete, jeigu failas yra persiustas iš vienos vietos į kitą, jis nebūna suklastotas, tai būna lygiai toks pats failas kaip ir tas, kuris buvo išsiųstas. Kadangi tas pats failas lieka pas siuntėją, tai netgi ne vagystė.
Antras - įsigalėjus ACTA sutarčiai intelektinės nuosavybės saugojimo įstatymai gali pasiekti absurdiško teatro lygį. Istorija parodo, kad visame pasaulyje buvo ne vienas ieškinys nukreiptas prieš paprastus žmones, stambių korporacijų už menkniekius. Aš nenoriu, kad mus ištiktų toks pat likimas kaip JAV. Vieniša motina buvo paduota į teismą dėl aštuonių dainų, ieškinio suma maždaug 1,5mln $ ir čia tik vienas iš daugelio pavyzdžių. Kaip jūsų manymu ties ACTA susitarimu galėtų veikti vikipedija(viešoji enciklopedija)? Vikipedijos straipsniuose yra minimi šaltiniai knygų, pagal kurias tie straipsniai buvo parašyti ir mažai kas klausia pas autorių ar galima naudoti jo knygą kaip šaltinį. Be to šaltiniai kartais ir nebūna minimi ir gali kilti pilna ginčų dėl to, pagal kokį šaltinį straipsnis buvo parašytas, jeigu aišku jis kam nors užklius.
Trečias - interneto tiekėjai bus priversti stebėti viską, ką daro žmonės internete, tai reiškia jokio privatumo, tai pažeidžia piliečių teises į privatumą. Be to blogam teisėjui, bet koks menkniekis gali pasirodyti intelektinės nuosavybės pažeidimas, kadangi ji nėra tiksliai apibrėžta. Tai gali neigiamai įtakoti protestų ir kitokių panašaus pobūdžio renginių organizavimą.