Siuntėjas: Jolita Bradauskaitė
Gavėjas:Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:Prašau pagalbos
Data: 2015-03-11, Trečiadienis

Gerb. p. Grybauskaite,

Esu jauna mama, mano mergytei 2metukai darželyja vietos nėra iš valstybės tegaunu 15.20€ , vaiko tėvelį atleido iš darbo neseniai, skolos spaudžia mus, nebežinau ką daryti, gal jūs galėtumėt kuom padėti? Tikrai prašau iš visos širdies :(

Siuntėjas: Aurelija Trepšienė
Gavėjas: Jolita Bradauskaitė
Tema:Dėl Jūsų laiško
Data: 2015-04-07, Antradienis

Gerbiamoji Jolita Bradauskaite,

Su Jūsų laišku, kuriuo kreipėtės į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, yra susipažinta.
Suprantame nelengvą Jūsų situaciją ir išsakytą prašymą. Deja, kad ir kaip norėtume, neturime galimybių skirti Jums finansinės paramos, kadangi Respublikos Prezidento kanceliarijai lėšos iš biudžeto paramos tikslams nėra skiriamos.
Siūlytume Jums kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, kuri, įvertinusi šeimos socialinę padėtį, gali skirti socialinę paramą.
Jūs rašote, kad vaiko tėvą atleido iš darbo. Norime pastebėti, kad situacija dėl jaunų žmonių nedarbo yra gerai žinoma ir Respublikos Prezidentei. Valstybės vadovė ne kartą yra pabrėžusi, kad jaunam žmogui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys, nes jaunimas perduoda mūsų kalbą, tradicijas, kultūrą ateities kartoms, kuria mūsų valstybės bei tautos ateitį. Respublikos Prezidentės nuomone, jaunimo politika turi išlikti prioritetine sritimi, o Švietimo ir mokslo, Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos privalo ieškoti sprendimų jaunimo verslumui skatinti, rengti aiškią naujų darbo vietų kūrimo strategiją, remti iniciatyvius šalies žmones, mažinti biurokratinius suvaržymus verslui. Kartu norime pastebėti, kad šalies vadovės iniciatyva buvo priimtos Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisos, padedančios jauniems žmonėms lengviau susirasti praktikos vietą, įgyti naudingų įgūdžių ir įsidarbinti. Lietuva taip pat užsitikrino tikslinę ES paramą jaunimo įsidarbinimo, persikvalifikavimo ir mokymosi programoms įgyvendinti. Tikimės, kad palaipsniui jaunimas pajus teigiamus šių sprendimų pokyčius.
Jūs nenurodote, ar esate užsiregistravę darbo biržoje. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad Lietuvos darbo birža darbo ieškantiems asmenims padeda greičiau įsidarbinti, suteikia jiems galimybių įgyti reikiamą kvalifikaciją. Atsižvelgdami į tai, siūlytume Jums ir Jūsų vyrui dėl pagalbos susirandant tinkamą darbo vietą kreiptis į teritorinę darbo biržą.
Atsiliepdami į Jūsų nusiskundimą dėl susidariusių skolų, norime pastebėti, kad tam, kad galėtumėte tinkamai ginti savo teises ir įstatymų saugomus interesus, turite teisę kreiptis dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos. Valstybės garantuojama teisinė pagalba ‒ įstatymo nustatyta tvarka teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba ir antrinė teisinė pagalba. Pirminė teisinė pagalba ‒ tai teikiama teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus teisminius dokumentus, rengimas. Antrinė teisinė pagalba ‒ tai valstybės garantuojama advokato pagalba teisminiame procese: dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, taip pat asmenų interesų atstovavimas sprendžiant ginčą ne teisme. Išsamią informaciją apie teisinės pagalbos teikimą galite rasti interneto svetainėje adresu: http://www.teisinepagalba.lt.
Nuoširdžiai linkime Jums stiprybės.

Pagarbiai

Aurelija Trepšienė
Asmenų aptarnavimo
skyriaus specialistė
Tel. (8 706) 64 057
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
www.prezidentas.lt<http://www.prezidentas.lt/>;

[Description: cid:image001.png@01CF0E08.509011E0]<http://www.facebook.com/D.Grybauskaite?v=wall> [Description: cid:image002.png@01CF0E08.509011E0] <https://twitter.com/Grybauskaite_LT>; [Description: cid:image003.png@01CF0E08.509011E0] <http://www.youtube.com/user/PresidentofLithuania>;