Siuntėjas: Justas Ingelevičius
Gavėjas:Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto savivaldybė
Tema:Dėl naujo tačiau nekokybiško dviračių tako ties Švyturio arena
Data: 2012-04-17, Antradienis

Gerb. p. Grubliauskai,

mane domina, kodėl Klaipėdoje šalia Švyturio arenos buvo įrengtas šaligatvinio tipo dviračių takas. Tokie takai yra nepatogūs dviratininkams. Šioje vietoje buvo įmanoma įrengti normalų asfaltuotą dviračių taką, su tvarkingomis sankryžomis ties susikirtimais su automobilių keliais, tačiau taip nepadaryta.

Šioje dviračių tako atkarpoje gausu nepaaiškinamų eismo juostų susiaurėjimų ir išplatėjimų taip pat blogybės neišvengiamos šaligatviniams dviračių takams - užkilimų ir nusileidimų kertant automobilių kelius.

Reiktų peržiūrėti visus šiuo metu projektavimo stadijoje esančius "dviračių takus", neabejoju, kad gausu dar neįgyvendintų panašaus lygio absurdų. Būtina įpareigoti projektuojant naujas dviračių takų atkarpas, nurodyti visas dviratininkų judėjimo kryptis ir pažymėti kaip projektuojamos atkarpos bus tvarkingai įjungiamos į esamą dviratininkų transporto srautą.

Kokiais konkrečiai teisės aktais remiantis buvo suprojektuota ir įgyvendinta ši dviračių tako atkarpa? Jei nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų yra įrenginėjami tokie nekokybiški dviračių takai, gal savivaldybė gali inicijuoti šių teisės aktų tobulinimą? Daug logiškiau įrengti mažiau, bet tinkamų dviračių trasų, o ne švaistyti lėšas tokio tipo šaligatviniams pseudo dviračių takams, kurie tik pablogina eismo sąlygas dviratininkams, skatina nihilistišką dviratininkų požiūrį į eismo taisykles.

Šiuo adresu rasite išsamų tyrimą su esamos situacijos fotofiksacijomis:
http://modeliuok.blogspot.com/2012/04/dengto-dviraciu-tak...

Pagarbiai,
Justas Ingelevičius,
architektas