Siuntėjas: Justas Ingelevičius
Gavėjas:Klaipėdos miesto savivaldybė
Tema:Dėl naujo brokuotai įrengto dviračių tako H. Manto g.
Data: 2014-09-04, Ketvirtadienis

Laba diena,

H. Manto g. ties universitetu anksčiau ant šaligatvio buvo nupieštas per siauras pseudo dviračių takas su stulpais viduryje kelio, pravažiuojantis tiesiai stotelėje laukiantiems žmonėms pro kojas ir šiukšliadėžes.

Vėliau įrengiamas dar vienas takas. Pasimokyta tik tai, kad dvipusis takas turi būti tinkamo pločio. Šį kartą plotis pakankamas tačiau stulpų viduryje kelio neišvengta, takas trumpoje atkarpoje nutrūksta net du kartus.

Ankstesnis pieštinis pseudo dviračių takas ant šaligatvio nepanaikintas ir eina lygiagrečiai, klaidindamas dviratininkus.

Tokia imitacinė dviračių infrastruktūra - tai pasityčiojimas iš dviratininkų ir lėšų švaistymas. Už tas pačias lėšas, skirtas dviem brokuotiem "takam" buvo galima įrengti tvarkingai integruotą į gatvių sistemą, normalaus pločio asfaltuotą dviračių taką. Tuo tarpu turime dar vieną broką. Ir pavyzdį, kaip nereikia daryti.

Kas rengė šios atkarpos projektą? Ar ruošiamasi šalinti broką, arba bent jau nebesirinkti tų pačių nekompetetingų projektuotojų ateityje? Ar kituose projektuose bus pasimokyta iš šios ir kitų klaidų?

Situacijos nuotrauka: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204659876640112...

Pagarbiai,
Justas Ingelevičius