Siuntėjas: Andrius Laurinavičius
Gavėjas:Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:Dėl gyvūnų ritualinio skerdimo neapsvaiginus
Data: 2014-09-24, Trečiadienis

Gerb. p. Grybauskaite,

Noriu pareikšti nepritarimą seimo pritarto religinio skerdimo siūlomam įteisinimui Lietuvoje.
Pirma mes nesame tos religijos atstovai ir neturime dėl pinigų vykdyti kitų religijų papročių. Jei jau mes pažengėme kaip visuomenė atsikratydami neetiškų papročių, kodėl turime grįžti į tai už pinigus. Suprantu kai nėra pasirinkimo, kaime, smulkiame ūkyje, bet čia pramonė kur yra šimtai per dieną, kur yra procesas. Kaip sako B. Geitsas " Jei automatizuosi procesą kuris duoda naudą gausi daugiau naudos, jei automatizuosi procesą, kuris duoda nuostolį gausi daugiau nuostolio" Taigi kur mes kreipiame resursus? Kas dirbs tokį darbą? Koks jis bus po to žmogus?

Antra kodėl mes skatiname dar didinti gyvulininkystę jei jos negalime parduoti normaliomis sąlygomis, turime paminti savo vertybes. Kur riba? Jei kitą dieną pasiūlys kas pinigus už bulių nukankinimą kokiuose nors ritualuose, mes taip pat sutiksime? Kodėl negalime skatinti augalininkystės, juk pas mus dar yra kur judėti šia linkme. Laistymo sistemos kompensavimai, auginimas kiaurus metus, statybinių medžiagų auginimas, kuro auginimas, eko pašaro auginimas, uogų auginimas ir t.t.

Trečia gyvulininkystės plėtra, ypač pramoninė atveda prie ligų protrūkių, gamtos išbalansavimo, kas priveda iki to, kad tenka visiems naikinti savo gyvulius ne tik pas tuos, kurie nusikalto. Tai nėra teisinga. O kompensacijos nėra skaičiuojamos į tokios šakos atsipirkimą.

Ketvirta žymėjimas. Vartotojas turi teisę gauti informaciją apie produktą. Jei aš nenoriu pirkti mėsos kuri gaunama šitaip kankinant gyvūną kaip man žinoti. Kaip įmanoma užtikrinti tokios informacijos patikimumą? Ar papildomai bus steigiamos kontrolės? Ar tai įskaičiuota į išlaidas?

Labai prašome negrįžti prie senovinių, šiuolaikinės visuomenės peraugtų papročių ir nepalaikyti šio įstatymo arba atiduoti koregavimui. Paprotys nėra savaime gėris, juk esame atsikratę daugelį žmonių ir gyvūnų teises pažeidžiančių papročių. Jie dėl to ir gyvavo nes sąmonė dar buvo nesubrendusi iki to. Negrįžkime kaip Lietuva atgal. Puoselėkime tikras vertybes.

Pagarbiai,
Andrius Laurinavičius
Vilnius