Siuntėjas: Arnoldas Sagaidakas
Gavėjas:Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:Dėl ACTA pasirašymo
Data: 2012-01-29, Sekmadienis

Gerb. Lietuvos Respublikos Prezidentūra,

Jūs suteikėte įgaliojimą A. A. Dambrauskui ir R. Karobliui pasirašyti Europos Sąjungos prekybos susitarimą dėl „kovos su klastojimu." Šis susitarimas buvo pasirašytas arba jo neskaitant, arba su visomis žiniomis, kad šis susitarimas, tapęs įstatymu, sunaikintų privatumą ir anonimiškumą internete.

Aš rašau jums ne privačiai ir ne anonimiškai. Bet privatumas, anonimiškumas ir laisvas informacijos skleidimas ir yra internetas. Šis susitarimas įstatymo forma tiesiogiai sunaikintų du trečdalius interneto.

Piratavimas pilnai gali būti sustabdytas tik stebint visus ryšius tarp žmonių, įskaitant elektroninį paštą, svetaines, privačius pokalbius, skambučius ir t.t. ir atskiriant žmones nuo tų, kurie dalinasi informacija, kuri pažeidžia autorines teises, ir tų, kurie nesidalina tokia informacija. Tačiau tokiu procesu bus pažeidžiamas abiejų šalių privatumas.

Aš, kaip Lietuvos pilietis, prašau jūsų administracijos viešai pasmerkti šį sutarimą ir pasireikšti už laisvą internetą, už žmonių teisę į privatumą, už anonimiškumą internete ir už laisvą idėjų platinimą internete.

Netapkime JAV, aš tikiu, kad Lietuvos vyriausybė kovos už mus, Lietuvos piliečius, o ne už kitų šalių korporacijas.

Ačiū už Jūsų laiką ir dėmesį,
Arnoldas Sagaidakas