Siuntėjas: Ernestas Vinskus
Gavėjas:Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:Dėl ACTA įstatymo
Data: 2012-02-06, Pirmadienis

Gerb. p. Grybauskaite, kaip vienas iš Lietuvos piliečių jaučiu pareigą pranešti apie tai,kas ivyks priėmus,mano nuomone, absurdišką įstatymą. Pats esu programuotojas ir man būtų atimtos bet kokios galimybės užsidirbti rašant savo paties programas, nes mokesčiai,kuriuos turėčiau sumokėti bus per dideli, kad gaučiau kažkokį pelną.
Taip pat šio įstatymo priėmimas prieštarauja LR Konstitucijos II skirsnio 23 straipsniui:
"Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.
Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami."
Ir jeigu tokie argumentai Jūsų neįtikina, štai dar vienas:
Lietuvos ekonomika ir taip yra nusmukusi. Jeigu iš savo pajamų sugebėčiau nueiti į kiną, sumokėti už visą programinę įrangą(asmeniškai galėčiau vartoti nemokamas alternatyvas,tačiau iškyla kita problema: Egzamine yra užduotys iš komercinio "Microsoft office" paketo, kurio aš negaliu įpirkti, todėl tokiu atveju man lieka 2 išeitys: Naudoti nelegalią įrangą arba neišlaikyti egzamino.). Be to daugybė filmų ir kitokios informacijos negali būti nupirkta Lietuvoje,todėl vienintelis būdas ją gauti yra nelegaliai ją siųstis.
Dar vienas argumentas,dėl kurio šito įstatymo negalima priimti: ne visa kompiuterinė technika parduodama Lietuvoje yra suderinama su nemokama programine įranga, dėl ko būčiau priverstas pirkti programinę įrangą, kurios aš nenoriu/neįgaliu pirkti. Nesupraskite manęs neteisingai:tiesiog programinę įranga, kuri dabar parduodama reikalauja naujesnio kompiuterio kurį turiu.
Ir paskutinis argumentas dėl kurio neturėtumėte priimti šito įstatymo - jį priėmus bus sekamos žinutės, pokalbiai telefonu, elektroniniai laiškai ir visi kiti komunikacijos keliai - ar Jums būtų malonu,jeigu kažkas žinotų viską ką jus kalbate telefonu, siunčiate elektroniniu paštu ar kitais būdais. Manau, kad būsite subjektyvi ir tikrai apsvarstysite šito įstatymo negatyvias puses. Tikiuosi sulaukti atsakymo su Jūsų nuomone.