Siuntėjas: Almonas Gutkauskas
Gavėjas:Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:Dėl ACTA
Data: 2012-02-25, Šeštadienis

Gerb. p. Grybauskaite,

Dėl ACTA

Kol kas išsakysiu savo asmeninę nuomonę dėl ACTA* (2012 m. kovo 20 d. bus Tatulos programos Tarybos posėdis bei po to visuotinis susirinkimas, - tad esu tikras, kad dėl ACTA galėsime paskelbti kolektyvinę nuostatą).

Pradėsiu nuo to, kad yra vieša paslaptis, jog viena galingiausių pasaulyje kompanijų, JAV biotechnologijų gigantas „Monsanto“ turi labai stiprų teisininkų korpusą. Prieš kurį ūkininkas yra tarsi šapelis vandenyne. Neseniai, Liono miesto (pietryčių Prancūzijoje) teismas, priteisė minėtai kompanijai atlyginti šios šalies ūkininkui, kuris apsinuodijo ir susirgo, panaudojęs šios kompanijos pesticidą „Lasso“ (nuo 2007 m. Prancūzijoje šis pesticidas yra uždraustas). Ir tai buvo didelė sensacija. Kaip neįtikėtina pergalė prieš pralaimėjimų nežinančią kompaniją.

Manau, ACTA būtų toks galingas įduotas ginklas tokioms kompanijoms kaip minėta, t.y. dėl intelektualios apsaugos, - kad šapeliu jau pasijustų ne tik ūkininkai, bet ir ištisos valstybės.

Tad ACTAI tariu - NE. Ir čia aš turiu omenyje ne ką kitką, - bet reikalą dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), t.y. dėl grėsmės, kokia galima taip pat ir mūsų šaliai, įsigaliojus ACTA'i.

*- angl. Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Direktorius, Tarybos pirmininkas Almonas Gutkauskas