Siuntėjas: Egidijus Paulauskas
Gavėjas:Leonidas Donskis, Seimo Europos informacijos biuras
Tema:Dar vienas? Ar vis gi kitoks?
Data: 2012-02-08, Trečiadienis

Gerb. p. Donski,

Rašau Jums apie naujająjį bandymą apriboti internetinę laisvę. Turbūt kaip ir dauguma šiais nerimo laikais, tačiau nenoriu skųstis ar sakyti, kad tai dalinimasis, o ne vagystė. Nedrįsčiau taip teigti vien dėl to, kad duoti draugui mėgstamo atlikėjo CD ir pasiūlyti tas pačias dainas visiems nemokamai internetu - du skirtingi dalykai, mano manymu. Atlikėjas, kūrėjas, galiausiai ir pats leidėjas praranda dalį darbu pelnytų lėšų. Vis gi aš esu prieš ACTA įstatymą vien dėl keletos priežasčių:

1) Verta pagalvoti, kokią naudą ir kam suteiks toks pokytis. Ar tai bus naudinga tiesiogiai atlikėjams? Ar tai nesutrukdys darbo tokių internetinių puslapių kaip "youtube.com"? Ar tai sukurs pridėtinę vertę ar ją sunaikins tokiomis esamomis sąlygomis, kokios pasaulyje jau yra nusistovėjusios? Galų gale ir patys atlikėjai, tokie kaip A.Mamontovas, siūlo savo albumą nemokamai. Tai tik įrodo faktą, kad prisitaikyta prie tokios pasaulio sandaros ir verslus žmogus ras savo nišą vienu ar kitu atveju.

2) Pagrindinis minusas - galimybė tikrinti privačius asmenis. Taip panaikinama betkokia galimybė jaustis saugiam naršant internetu. Lietuvos Respublikos Konstitucijos II skirsnio 22 straipsnis sako: "Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami."

Sėkmės tolesniuose darbuose.