Siuntėjas: Algis Pošiūnas
Gavėjas:Bronis Ropė, Seimo Europos informacijos biuras
Tema:Ateinantis balsavimas dėl "The Directive on Copyright in the Digital Single Market 2016/0280(COD)"
Data: 2018-09-11, Antradienis

Gerb. p. Rope,

Kaip žinote, rugsėjo 10 d. Europos Parliamente vyks finalinis balsavimas dėl Europos Sąjungos intelektualines nuosavybės įstatymų pakeitimų direktyvos "The Directive on Copyright in the Digital Single Market 2016/0280(COD)". Aš norėčiau jus paraginti balsuoti prieš šią direktyvą.

Pagrindines problemines šios direktyvos dalys, 11 ir 13 straipsniai, nuo liepos 5 d. balsavimo fundamentaliai nebuvo pakeisti ir visdar kelia tas pačias problemas.
11 straipsnio reikalimai ir toliau yra pavojingi laisvų minčių sklaidai - jo reikalavimai yra tokie griežti, kad net paprasta trumpa citata iš kitos naujienų organizacijos reikalauja specialaus sutikimo. Tai prilygtų tam, kad būtų reikalaujama iš istorijos knygos autoriaus mokesčio leidžiant knygą, už tai, kad jis cituoja kito istoriko knygą - tai yra absurdas.
13 straipsnis ir toliau yra toks pat atvyras ir nerealistiškas kaip ir per liepos 5 d. Jis ir toliau reikalauja, kad visos informacijos dalinimosi kompanis, nuo pat mažiausių forumų, turėtų technologijas, kurias efektyviai ir patikimai implementuoti turi sunkumų net technologijų gigantai kaip Google.

Tai ne tik mano nuomonė, bet ir nevalstybinių organizacijų kaip EFF, kitų europarliamentarų kaip Julia Reda bei netgi mokslininkų (https://www.nature.com/articles/d41586-018-03837-7).

Taigi, norėčiau jūsų nuoširdžiai paprašyti, kad balsuotumėte prieš šią informacijos laisvei ir Europos bei Lietuvos technologijų plėtrai grėsmingą direktyvą. Ačiū už jūsų laiką.

Algis Pošiūnas