Siuntėjas: Darius
Gavėjas:Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija
Tema:Ar Vilniui reikia naujos visuomeninio transporto rūšies
Data: 2012-04-12, Ketvirtadienis

Gerb. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija,

Automobiliams užplūdus miestus vis labiau pasiilgstama gaivaus oro. Svarstoma ar Vilniui reikia naujos visuomeninio transporto rūšies. Kaip manote ar Vilniui jos reikia, jei taip, kokios?

Vilniui reikia visų pirma apjungtos visuomeninio transporto sistemos. Prieš velykas teko važiuoti 11u troleibusu į antakalnį. Įlipus į troleibusą buvau maloniai nustebintas pamatęs transporto schemą. Pažiūrėjus iš arčiau, pamačiau, kad tai tik troleibusų maršrutų schema, o autobusai kažkodėl neįtraukti. Gaunasi taip, kad tarsi troleibusų parkas nenori, kad aš važiuočiau autobusais. Jei būtų tikslas užtikrinti greitą judėjimą mieste, tai būtų pateikti visi maršrutai, kad galėčiau pasirinkti kaip greičiau važiuoti - ar autobusu, ar troleibusu, ar ir tuo, ir tuo.

Nauja transporto rūšis Vilniui būtų naudinga, bet tik pateikiant bendrą sprendimą, apimantį vienodai visas transporto rūšis (troleibusus + autobusus + tramvajų)

Turiu mašiną, kuri net ir mieste sunaudoja - 6 - 7 litrus benzino 100 kilometrų. Tarkime, noriu važiuoti iš akropolio iki čiurlionio menų gimnazijos (minimum 2 persėdimai). Pagal maps.lt pamatavus, gaunasi 4,95 km, ir 7 min. su mašina.

Klausimas toks - kodėl aš turėčiau mokėti 4 litus už transporto bilietui, kai tiek pat kainuoja nuvažiuoti su mašina. Čia aišku nevertinu patogumo ir greičio, nei jei važiuoja daugiau nei 1 keleivis mašina.

Mano siūlomas sprendimas būtų visų padaryti, kad transporto bilietas galiotų tam tikrą laiką, o ne vienai kelionei. Toks privalumas mane verstų detaliau paskaičiuoti, keliese reikia važiuoti viena mašina, kad galutinė kaina būtų ta pati. Kol kas su ekonomiška mašina vienam važiuoti ne tik kad patogiau ir greičiau, bet net ir labiau apsimoka ekonomiškai.

Norėčiau paklausti, ar yra planų Vilniuje pakeisti transporto bilietų galiojimą taisykles, kad vienu bilietu būtų galima važiuoti keliomis transporto priemonėmis, jei tai yra ta pati kelionė?

Dėkui,
Darius

Siuntėjas: Aušra Siniuvienė
Gavėjas: Darius
Tema:Atsakymas į laišką
Data: 2012-04-30, Pirmadienis

Laba diena gerb. Dariau,
vadovaujantis Kelių transporto kodeksu, keleivių vežimą vietinio susisiekimo maršrutais organizuoja ir valdo savivaldybės.
Pagal Vietos savivaldos įstatymą keleivių vežimo organizavimas vietiniais maršrutais yra viena iš savarankiškųjų funkcijų, todėl dėl keleivių vežimo organizavimo Vilniaus mieste reikėtų kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę.

Pagarbiai
Aušra Siniuvienė
Dokumentų valdymo ir informacinių sistemų skyriaus
vyriausioji specialistė

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija
Gedimino pr. 17, Vilnius
Tel. (8 5) 239 3999
El. paštas ausra.siniuviene@sumin.lt
http://www.sumin.lt