Siuntėjas: Vytautas Lukošius
Gavėjas:Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:ACTA ratifikavimas
Data: 2012-02-07, Antradienis

Gerb. p. Grybauskaite,

Turiu paprašyti, kad neratifikuotumėte ACTA sutarties Lietuvoje, kadangi tai absurdiška sutartis, kuri žada viena, o toli gražu tikėtis to ką ji žada abėjotina. Pirmiausia, sutartis buvo pasirašyta slaptai, o šiandien girdžiu per televiziją, kad "ACTA - nieko nekeičia. Viskas, kas buvo prieš savaitę, bus ir po mėnesio." Jei niekas nekinta, kodėl taip stengiamasi ją nuslėpti? Sutartis nėra stabili ir faktiškai turi daug spragų, kurias po kurio laiko gali užpildyti ir jomis interpretuoti taip, kaip tik jos leidėjams šaus į galvą. (na, nenusimanau įstatymuose, bet tai ne esmė.)

ACTA leistų žmonėms skirti baudas ar net juos įkaltinti už:

Jiems nepriklausančio muzikinio klipo pasidalinimą per facebook.
Kažkada į Youtube įkeltą filmuką, kurio fone girdisi per radiją ar TV grojanti muzika.
Už mėgiamos dainos naudojimą kaip telefono melodiją.
ACTA leistų konfiskuoti kompiuterį, telefoną ir kitą elektroniką be teismo sprendimo, vien autorinių teisių gynėjams ar panašiems veikėjams pareiškus įtarimą, dėl intelektinės nuosavybės pažeidimo.

Nejaugi tai ne absurdas? Kiek domėjausi Gerb. p. Tuskas, Lenkijoje jau neratifikavo šios sutarties, dėl protestų ir internetinių atakų.(tikrai neturiu omenyje to, kad aš įsilaužinėsiu ar dar kitaip bandysiu pakenkti valstybės darbui, nes net nenusimanau šituose dalykuose.) Amerikoje nepavyko ir PIPA sutarčiai, kuri yra tokio pobūdžio. Tikiuosi, kad seime šis įstatymo ratifikavimas bus rimtai aptartas ir atmestas dėl savo nestabilumo, kadangi jis pažeidžia laisvo žodžio, žmonių privatumo teises ir prieštarauja pagrindiniams demokratijos, laisvos rinkos principams!

Su pagarba V. Lukošius.