Siuntėjas: petrosius justas
Gavėjas:Leonidas Donskis, Seimo Europos informacijos biuras
Tema:ACTA
Data: 2012-02-03, Penktadienis

Gerb. p. Donski,

Sausio 26 d. Lietuva, Tokijuje pasirašė tarptautinę kovos su piratavimu internete sutartį „Anti-Counterfeiting Trade Agreement“ (ACTA).

Aš esu labai sunerimęs dėl šio sutarties. ACTA apginti intelektinę nuosavybę ir saugoti ekonomiką nuo klastočių keliamo pavojaus ekonominiam stabilumui, tačiau kokia kaina?

Ši sutartis paniekina fundamentalias žmonių teisias išaukštindama intelektinės nuosavybės autorių teises. ACTA suteikia valstybei teisią:

A)konfiskuoti Tavo asmeninius daiktus, jeigu kažkas įtaria, kad galbūt Tu sieki ekonominės naudos, vienaip ar kitaip naudodamas intelektinį turtą.

B)tikrinti Tavo asmeninių elektroninių laikmenų (mobilaus telefono, kompiuterio, mp3 grotuvo ir t.t.) turinį muitinės zonose.

C)bausti Tave už tokio turto turėjimą, remiantis vien tuo, kad, anot ieškovų, Tu turėjai pagrindo žinoti (nebūtinai žinojai), jog tas turtas yra nelegalus.

D)įvairioms institucijoms gauti visą informaciją apie Tave iš Tavo interneto teikėjo, jeigu yra įtariama, kad galbūt Tu neleistinai naudojiesi intelektiniu turtu.

E)naudoti visas technines ir teisines priemones, (Tavo interneto srauto sekimą, Tavo daiktų konfiskavimą ir pan.), kurios užkirstų kelią intelektinio turto savinimuisi.

F)įvairioms institucijoms veikti savo iniciatyva, be intelektinės nuosavybės savininkų pageidavimo, norint surasti ir nubausti prasikaltusius.

Prašau apmąstykite ar Lietuvos žmonės nusipelno būti pažeminti iki tokio lygio, kad jie laikomi nusikaltėliais be įrodymu. Ačiū