Siuntėjas: Mantas Stackevičius
Gavėjas:Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Tema:ACTA - vartotojų teisių bei žodžio laisvės didžiulis pažeidimas
Data: 2012-02-05, Sekmadienis

Gerb. p. Grybauskaite,

Rašau Jums šį laišką turėdamas vieną tikslą: Nenusigręžkite nuo savo valstybės piliečių, jaunų žmonių ir neleiskite ACTA įsigaliojimui. ACTA yra absoliutus vartotojų teisių suvaržymas, žodžio laisvės atėmimas. Mes nessame iš tų šalių, kur žmogus gali įsigyti muzikos kūrinį ar kokia kompiuterinę programą legaliai, nes visu pirma, mūsų atlyginimai yra menki.

Dabar pateiksiu pavyzdį, kuris idealiai tinka šiam laiškui. Aš esu trečio kurso studentas, gaunantis socialinę stipendiją (t.y. 390 litų/mėn), studijoms gaunu individualių užduočių, kurioms atlikti man reikia kompiuterio su operacine sistema, kurioje būtų programos, padedančios atlikti tas užduotis. Taip pat, man reikia internetinių šaltinių, kadangi knygų yra labai mažai, kartais jų išvis nebūna. Po ACTA įsigaliojimo būčiau priverstas pirkti legalią operacinę sistemą, kuri kainuoja beveik 600 litų. Dar turėčiau pirkti knygas, kurių man prireiktų tik 1 kartą. Kaip man, gaunančiam 390 litų per mėnesį įsigyti 600 litų kainuojantį daiktą?

Gal man badauti? Gal man eiti prašyti išmaldos?

Lietuvoje yra daugelis vartotojų, kurie neišgali įsigyti legalaus produkto, kadangi kainos yra milžiniškos, o ir atlyginimai, palyginti su Europos Sąjungos šalimis, yra mažiausi.

Atvirai pasakius, baigęs studijas aš nematau savo ateities Lietuvoje. Su tokiu požiūriu, kurio laikosi dabartinė valdžia, toli nebus nueinama.

Tikiuos Gerb. p. Grybauskaite, Jūs imsitės atitinkamų veiksmų ir sustabdysite ši bereikšmį ir žmonių teises varžantį aktą.

Su visa didžiausia pagarba,

Mantas