Apie projektą

„ParašykJiems.lt“ – tai lengvas būdas surasti savo atstovus valstybinėse institucijose ir su jais susisiekti. Ši svetainė padės sužinoti, kas yra Jūsų seniūnas, meras ar seimo narys. Galėsite parašyti jiems laišką ir pasidalinti savo problema, pasiūlymu ar užduoti klausimą.

„ParašykJiems.lt“ svetainė sukurta pagal savanorių bendruomenės mySociety (Jungtinė Karalystė) projektą „WritetoThem.com“. Lietuvoje iniciatyvą pradėjo Darius Damalakas ir kiti savanoriai iš „Mano Valstybė“ komandos, kuri kuria internetinius puslapius, padedančius glaudžiau ir efektyviau dalyvauti valstybės valdyme bei bendradarbiauti su valstybinėmis institucijomis. Nuo 2011 metų projektą plėtoja ir svetainę www.ParašykJiems.lt tobulina VŠĮ „Transparency International“ Lietuvos skyrius"

Projektas yra vystomas atviro kodo principais su AGPL licencija, taigi bet kas gali prisidėti prie jo vystymo arba naudoti jį kaip pagrindą kitam projektui. Kodą galima rasti adresu https://github.com/TransparencyInternationalLithuania/parasykjiems.lt.

Projekto „ParašykJiems.lt“ tikslai

  • Skatinti atviresnį piliečių ir jų atstovų valstybės institucijose bendradarbiavimą.
  • skatinti piliečius aktyviau domėtis politikų veikla, patiems įsitraukti į įstatymų leidybą bei valstybės valdymą.
  • Mažinti atotrūkį tarp rinkėjų ir jų atstovų
  • Prisidėti prie pilietinės visuomenės ugdymo ir demokratijos stiprinimo Lietuvoje.

Kodėl rinktis „ParašykJiems.lt“ projektą?

  • Tiksli paieška – galima rasti konkretų atstovą net tiksliai nežinant, kokiai seniūnijai priklauso jis ar ieškantis asmuo.
  • Viešumas – parašyti laiškai publikuojami svetainėje, todėl galima matyti, apie ką ir kam praneša kiti svetainės vartotojai.
  • Neutralumas – atsižvelgiama į abi puses, tiek į piliečius, tiek į atstovus – projektas yra sukurtas ne valstybių institucijų.

Finansavimas

Puslapio „ParašykJiems.lt“ kūrimą finansuoja Atviros visuomenės institutas (OSI).